avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONAT MEDICAL M.A.I.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONAT MEDICAL M.A.I.

Pensionatii medical, care si-au desfasurat activitatea peste 25 ani ( grupa I) in cadrul M.A.I. beneficiaza si de alte drepturi banesti ?

Alte discuții în legătură

Drepturi bănești reprezentând plata concediului de odihnă 80raducu 80raducu Am fost salariat în cadrul M.A.I., respectiv polițist, timp de 25 ani. Datorită unor afecțiuni medicale (neoplasm căi biliare) în perioada 01.01.2017-mai ... (vezi toată discuția)
Stagiul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa i de munca - miner ContSters191229 ContSters191229 As vrea sa stiu daca am dreptul si eu la majorarea pensiei pt grupa de munca 1 si cu ce data.Sunt pensionar miner si am lucrat 20 ani in mina.M-am ... (vezi toată discuția)
Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca gimy gimy Am lucrat in grupa I , 8 ani si 5 luni si in grupa a II-a de munca 12 ani si 8 luni, pana la 01.04.2001. Am iesit la pensie la limita de varsta pe 01.11.2009. ... (vezi toată discuția)