Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Stabilire domiciliu minor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Stabilire domiciliu minor in strainatate

Daca in urma divortului, a fost stabilit domiciliul minorului in varsta de 5 ani la mama, custodie comuna cu program de vizitare in urma intelegerii partilor in fata judecatorului, acum mama cere stabilirea domiciliului minorei in strainatate dupa ce eu am dat-o in judecata(sa stabilesc domiciliul la mine) ca a plecat din tara,
este posibil ca instanta sa stabileasca domiciliul minorei in strainatate ?
Cunoasteti asemenea cazuri ? si daca da!!! in urma a ce ?? a hotarat instanta stabilirea domiciliului in strainatate a minorului .
V a multumesc !!!
Daca mama are domiciliul in strainatate, atunci exista si posibilitatea stabilirii domiciliului minorului in strainatate, la mama.
Instanta poate sa stabileasca orice in cazul acesta.