Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme la bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme la bloc

Buna ziua,problema este urmatoarea ,locuiesc intr-o garsoniera,iar de 2 luni ,sa spart teava de apa rece ,cea comuna ,mi-a udat peretele atat in baie ,cat si pe hol ,am mucegai,vecinul de jos spune ca si el are peretele ud mai mult decat atat si-a spart singur peretele,si acum ma terorizeaza sa repar eu problema,am anuntat administratorul,accesta spune la fel sa repar eu,in conditiile in cre este teava comuna de apa rece a blocului,am propus administratorului deoarece blocul este vechi,sa schimbe toata teava ,si sa impartim cheltuielile,m-am gandit ca degeaba imi distrug acum baia ,iar peste jumatate de an se sparge in alt loc teava fiind foarte veche ,blocul este construit in 1954,dar administratorul nu vrea sa inteleaga,iar eu ma cert cu vecinul si amandoi stam cu pereti umezi in casa,ce pot face in acceste conditi,un sfat va rog .va multumesc
Discutati problema cu presedintele asociatiei si nu cu administratorul.