avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN 4781 - il pot folosi pentru un bar mobil??
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN 4781 - il pot folosi pentru un bar mobil??

Salut,

Imi puteti spune daca codul caen 4781 se poate folosi pentru un bar mobil? Este vorba de un bar gonflabil care fi amplasat sezonier (15dec-15martie).
Produsele vandute in bar vor fi: apa, sucuri, bere etc.
Pentru acest tip de activitate, mai este necesar sa deschizi punct de lucru temporar? si daca este necesar sa deschizi punct de lucru, spuneti-mi ce autorizatii mai sunt necesare?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Cod caen 4799 mihaeladumitru mihaeladumitru avand codul caen4799 trecut in certificatul constatator, pot vinde bere la dozator, in pahare de plastic? magazinul e mixt. (vezi toată discuția)
Autorizatie terasa ambulanta ursumita ursumita Buna ziua, Detin o societate din 2008, cu punct de lucru fix autorizat conform legislatiei existente pentru activitatea de catering, desfasurata in mod ... (vezi toată discuția)
Cod caen 4799 ContSters304386 ContSters304386 Buna seara. Daca am ca obiect de activitate secundar \\"Comert cu amanuntul in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor\\" - cod caen 4799, pot ... (vezi toată discuția)