Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Legat de trecerea frontierei
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Legat de trecerea frontierei

Bună ziua, am și eu o întrebare pentru dumneavoastră.
Am un prieten din Ecuador, rezident in Spania, lucrează legal în Spania... și vrea ca de sărbători să viziteze România. Are nevoie de viză, ceva de genul ăsta? Acte necesare, etc.. ? El este ecuadorian, trăiește în Spania și vrea să vină în România...
Pentru Ecuador Nu este necesară viza pentru o perioadă de 90 zile .
pai eu nu plec nicaieri, e ecuadorian, locuieste in Spania si vrea sa vina in Romania, are nevoie de viza? de alte acte.. ??
ma ajuta cineva, va rog mult..
[ link extern ]
Consulate generale
Consulatul General al României la Barcelona
Consulatul General al României la Sevilla
Consulatul General al României la Bilbao
Consulate
Viceconsulatul României la Almeria
Consulatul României la Castellon de la Plana
Consulatul României la Ciudad Real
Consulatul României la Zaragoza
Sa mearga la una dintre ele si sa ceara o viza.