avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... care ar fi obiectul actiunii de a obliga functionarul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

care ar fi obiectul actiunii de a obliga functionarul public?

Observ ca se poate prin executor sa obligi functionarul public sa-si faca datoria

[ link extern ]

Care ar fi obiectul actiunii? Obligatia de a face? Obligatia de a da? Altceva? In fapt e vorba de comunicarea inregistrarii audio de sedinta care mi s-a refuzat repetat deci colocvial si a face si a da...

Alte discuții în legătură

Grupa 1 de munca la cfr sa - infrastrctura shoni17 shoni17 Inteleg ca problema recunoasterii grupei 1 de munca la CFR infrastructura, anterior datei de o1.o4.2001 pentru reducerea varstei de pensionare, la personalul ... (vezi toată discuția)
Legislatie pentru cererea de eliberarea inregistrarii audio-video de sedinta eusaisapte eusaisapte Am nevoie sa obtin la cerere copie electronica dupa inregistrarea audio video a sedintei de judecata. 1. Am identificat o postare gresita indicand art. 164 ... (vezi toată discuția)
Înregistrare audio primărie danalida danalida Buna ziua!Pot face publice înregistrări audio cu secretarul primăriei cînd îmi spune sa ies din biroul ei pentru că se simte hărțuită pentru că ... (vezi toată discuția)