avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu 2013-2014
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu 2013-2014

Buna ziua.
Am inmatriculat o masina in Ianuarie 2014, platind timbrul de mediu de atunci.
Imi puteti spune daca pentru varianta de timbru de mediu platita de mine in Ianuarie 2014 se dau banii inapoi, sau daca s-a castigat vreun caz in instanta?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 17:13, 16 Noiembrie 2016
Da, sunt admise actiunile!
Multumesc. E nevoie sa actionez in instanta, sau trebuie doar cerere cu toate documetele la finante?
trebuie sa actionati in instanta. Aveti grija la indeplinirea procedurii prealabile obligatorii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperari taxa auto vyorelbossu vyorelbossu BUNA ZIUA as dori si eu un raspuns sau daca pot continua cu recuperarea la CEDO .In anul2012 am cumparat o masina din germania unde am platit taxa auto care ... (vezi toată discuția)
Taxa de mediu Ovidiu1991 Ovidiu1991 Buna Seara.Am si eu o dacie 1310 din 1986 mostenita.Pentru a o inmatricula sau a o vinde altei persoane trebuie sa platesc taxa de mediu.Daca a trecut termenul ... (vezi toată discuția)
Timbru de mediu CALIN74 CALIN74 Buna seara! Am urmatoareaintrebare: in 18.04.2013 o persoana care a dat statul in judecata pt. O autoutilitara primeste sentinta prin care poate inmatricula ... (vezi toată discuția)