Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasirea caminului conjugal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasirea caminului conjugal

buna ziua ! am si eu cateva nelamuriri.Sunt casatorit si am impreuna cu sotia o fetita .problema e ca sotia de 2 zile a parasit locuinta lasandu ma impreuna cu copilul mic de 4 luni.nu am putut sa merg la munca din cauza aceasta neavand cu cine sa o las pe fetita.prin mesaje ma ameninta cu divortul si ca imi va lua copilul.mentionez ca nu am scos o afara din casa i-am zis sa se intoarca dar refuza.intrebarea este se poate incadra la parasirea caminului conjugal aceste fapte ?mai ales ca sunt convins ca va mai dura ceva vreme pana se va intoarce! iar in acest caz ce trebuie facut si cui o sa ramana copilul?multumesc

Situatia este confuza.
E greu de spus cui va da instanta copilul daca ea are o asemenea atitudine...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
in ce conditii a plecat, de ce , unde ? Are job sau statea acasa cu copilul ?
Daca va ameninta ca va ia copilul, de ce nu vine sa il ia sa puteti merge la munca ?