avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Firma noua
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Firma noua

Buna seara. Sunt o mama singura. Intentionez sa mi deschid o firma noua. Unica. N am mai avut pana acum. Exista vreo subventie sau ajutor de la stat ptr mamele singure la inceput de drum? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Maya_Rebecca , utilizator 19:09, 21 Noiembrie 2016
pentru mame nu, dar exista pentru debutanti. daca infiintati un srl-d nu platiti nicio taxa la registrul comertului.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot constitui un srl-d? slymaximus slymaximus Prin 2004 la terminarea facultatii, pe ultima suta de metri am zis sa beneficiez de niste avantaje birocratice pentru studenti si mi-am creeat un SRL. Firma ... (vezi toată discuția)
Srl-d  am o firma infiintata acum aprox. 5 ani, care are activitatea suspendata si pe care nu am avut activitate in realitate, dar probabil 2-3 luni la inceput, pana ... (vezi toată discuția)
Firma noua Maya_Rebecca Maya_Rebecca Buna seara. Sunt o mama singura in varsta de 31 ani. Vreau sa mi deschid o firma. Nu am mai avut pana acum nimic pe numele meu. Am vreun avantaj de la stat? ... (vezi toată discuția)