avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... instiintare.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

instiintare.

Buna seara. In urma cu 3 luni am condus o masina careia ,ii expirase nr de inmatriculare(rosii) Ma prins politia, mi-a facut dosar, si acum 2 saptamani mi-a venit solutionarea de la parchet ,prin ca sunt scos de sub urmarire penala si sa platesc cheltuieli judiciare de 92 lei si 80 de ore in folosul comunitatii( in interval de 3 luni). Banii aceia nu i-am platit inca, dar de ore m-am apucat , am facut deja vreo 20 .Acum vreo cateva zile ,mai precis joia trecuta , am primit urmatoarea instiintare:In
In conformitate cu art.260 din legea 135/2010 privind codul de procedura penala,va instiintam ca la data de 17.11.16 ora 12 am procedat la afisarea prezentei, nefiind indepinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr. 6794/740/2016 aflat pe rolul instantei JUDECATORIA ALEXANDRIA.
Va comunicam ca sunteti in drept dupa de la afisarea prezentei,dar nu mai mult de 7 zile pentru imanarea actelor de procedura la sediul instantei JUDECATOIA ALEXANDRIA...
Intrebarea este ce vor prin aceasta instintare mai precis pentru ca nu stiu ce hartii imi trebuie! maine ma duc. Va multumesc

Alte discuții în legătură

Instiintare unPompier unPompier Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ??? In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 ... (vezi toată discuția)
Buna seara! acum cateva zile am gasit in cutia postala o instintare. ... marius15g marius15g Buna seara! Acum cateva zile am gasit in cutia postala o instintare. Observând ca la data de 29.12.2020 trebuia sa ma prezint sa înmân nu stiu ce plic cu ... (vezi toată discuția)
Articolul 260 legea 135/2010 muresandiana muresandiana Buna ziua, JOI,29 OCTOMBRIE., am gasit in posta o instiintare, cu urmatorul continut: \"In conformitate cu art.260din legea 135/2010 privind Codul de ... (vezi toată discuția)