avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Articolul 260 legea 135/2010
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Articolul 260 legea 135/2010

Buna ziua,
JOI,29 OCTOMBRIE., am gasit in posta o instiintare, cu urmatorul continut:
"In conformitate cu art.260din legea 135/2010 privind Codul de Procedura Penala,
va instiintam ca la data de 28.10.2016 ora 11 am procedat la afisarea prezentei,
nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente
dosarului cu nr. XXXX/P/2015, aflat pe rolul instantei JUDECATORIEI CLUJ-NAPOCA,PENAL cu sediul in.....
Va comunicam ca sunteti indrept sa va prezentati dupa 4 zile de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 4 zile, pentru inmanarea actelor de procedura la sediul instantei JUDECATORIA .cluj napoca......
De asemenea mentionam ca , in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezentati pentru comunicarea actelor in termenul de 4 zile actele de procedura se vor considera comunicate."

Mentionez ca am fost chemata o data, anul trecut, la politie, pentru o audiere intr-un dosar legat de firma la care am fost angajata acum 3 ani.Era vorba de un coleg care lucra ca si agent si a fost acuzat de delapidare,cum ca ar fi furat de la firma vreo 30000 ron parca.Eu am aflat acest lucru inainte sa merg din firma,cu o saptamana de la patron si de la toti.

Dupa ce am dat acea declaratie la politie,mi s-a spus: "Va multumim, nu mai avem nevoie de D-voastra"
De atunci nu s-a mai intamplat nimic...

Acum ma trezesc cu instiintarea asta in posta....
La ce sa ma astept?
Ce imi recomandati?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: miklos luiza , utilizator 13:52, 16 Ianuarie 2019
la ce se refera art 260 din legea 135

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instiintare unPompier unPompier Buna ziua . Am o intrebare daca se poate . Am primit astazi o instintare .. stie cineva ce inseamna ??? In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 ... (vezi toată discuția)
Art 260 din legea 135/2010 ionut_ghi ionut_ghi Buna seara! In data de 9 Septembrie am fost eliberat condiționat iar ieri am primit o Înștiințare in care scrie : In conformitate cu Art 260 din legea ... (vezi toată discuția)
Instiintare dosar penal lush96 lush96 Buna ziua! Acum 7 luni am fost prins de catre politie conducand cu permisul suspendat si mi-au facut dosar penal. Astazi am primit o instiintare de la ... (vezi toată discuția)