avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Art 260 din legea 135/2010
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Art 260 din legea 135/2010

Buna seara! In data de 9 Septembrie am fost eliberat condiționat iar ieri am primit o Înștiințare in care scrie :
In conformitate cu Art 260 din legea 135/2010 Privind Codul de procedură penală , va instiintam ca la data de 29/09 ora 12 am procedat la Afișarea prezentei nefiind îndeplinite condițiile de înmânare a plicului cu acte de procedura aferente dosarului cu nr 5770/333/2017 aflat pe rolul instanței JUDECĂTORIA VASLUI cu sediul..........
va comunicam ca sunteți in drept sa ca prezentați dupa de la Afișarea prezentei dar nu mai mult de 7 zile pt înmânarea actelor de procedura la sediul instanței JUDECĂTORIA VASLUI .........
La ce se referă acest articol?
Probabil v-au comunicat minuta/hotararea la domiciliu, desi persoanele private de libertate se citează la locul de deţinere, prin administraţia acestuia si o copie a citaţiei se comunică şi administraţiei locului de deţinere.
Dreptul de contestaţie curge în termen de 3 zile de la comunicare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Articolul 260 legea 135/2010 muresandiana muresandiana Buna ziua, JOI,29 OCTOMBRIE., am gasit in posta o instiintare, cu urmatorul continut: \"In conformitate cu art.260din legea 135/2010 privind Codul de ... (vezi toată discuția)
Buna seara! acum cateva zile am gasit in cutia postala o instintare. ... marius15g marius15g Buna seara! Acum cateva zile am gasit in cutia postala o instintare. Observând ca la data de 29.12.2020 trebuia sa ma prezint sa înmân nu stiu ce plic cu ... (vezi toată discuția)
Art 260 din legea 135- 2010 Ryan123 Ryan123 In conformitate cu art 260 din legea 135 - 2010 privind codul de procedura penala am procedat la afisarea prezentei , nefiind indeplinite conditiile de ... (vezi toată discuția)