Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie concediu crestere copil

Buna ziua,

Ce se intampla daca o persoana in ultimii 2 ani anteriori datei nasterii copilului, nu a realizat timp de cel putin 12 luni venituri din salarii si asimilate salariilor, venituri din activitati independente, venituri din activitati agricole, silvicultura si piscicultura, supuse impozitului pe venit?

Nu primeste indemnizatie?
Da, nu primeste indemizatie.
Ce statut a avut acea persoana in acea perioada ?