Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

La cate zile dupa pronuntarea sentintei judecatoresti trebuie depus permisul auto la Politie? Speta in cauza fiind suspendarea permisului pe o perioada de 30 de zile.
În termen de 15 zile de la data pronunţării hotărârii judecătoreşti prin care instanţa a respins plângerea împotriva procesului-verbal de constatare a contravenţiei, contravenientul este obligat să se prezinte la serviciul poliţiei rutiere care îl are în evidenţă pentru a preda permisul de conducere.

În caz contrar riscati majorarea cu 30 de zile .
AvTudor_com, utilizator