Forum Discuţii juridice Executare silită dare in plata cheltuieli executare
Discuție deschisă în Executare silită

dare in plata cheltuieli executare

Am finalizat procedura de dare in plata insa a trebuit sa platesc iar cheltuieli de executare de 7330 ron dupa ce executorul a poprit peste 132000 ron din conturi. Cum ii pot actiona in instanta?

Multumesc!
Buna seara,
cam greu intrucat prin darea in plata ati scapat de banca dar executorul este o alta intreprindere.
Sanse .... 0.
Sumele poprite nu au fost virate catre creditor. Prin urmare au ramas la executor nu? 13000 ron. De ce m-au pus sa achit inca 7330 ron daca total cheltuieli de executare erau 8500. Nu s-au platit din popriri?
Chiar nimeni nu ma poate ajuta?