Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camera Preliminara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Camera Preliminara

buna ziua,

am si eu o inttrebare :c-am cit timp dureaza comunicarea unei sentinte data in Camera Preliminara?
Legea spune ca in 30 de zile de la pronuntare se redacteaza,, dar nu va bazati pe asta.
Depinde și cata treaba are judecătorul.
În cazurile simple nu durează mai mult de 2 luni de regula.