Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... infiintare soc. comerciala si obtinere permis de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

infiintare soc. comerciala si obtinere permis de munca

Buna ziua,
Obtinerea unui permis de munca pentru un cetatean turc este mai facila daca este asociat unic intr-o societate comerciala sau daca e administrator al societatii?
Multumesc
Nu este mai facila o astfel de situatie.

Inspectoratul General pentru Imigrari solutioneaza cererea pentru eliberarea avizului de angajare in termen de 30 de zile de la data inregistrarii acesteia. In cazurile in care sunt necesare verificari suplimentare, termenul poate fi prelungit cu cel mult 15 zile