Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... permis de munca in romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

permis de munca in romania

Buna ziua,
Am inteles ca permisul de munca se elibereaza in 30 zile (lucratoare?) termenul se prelungeste cu 15 zile daca sunt necesare verificari suplimentare. Cum aflam ca permisul a fost aprobat? Dam telefoane nesfarsite la imigrari, sau ne anunta ei? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
1. Cererea pentru eliberarea autorizaţiei de muncă se soluţionează de către Oficiul Român pentru Imigrări, în termen de 30 de zile de la data înregistrării acesteia. În cazurile în care, pentru constatarea îndeplinirii condiţiilor de obţinere a autorizaţiei de muncă, sunt necesare verificări suplimentare, termenul de soluţionare a cererii poate fi prelungit cu cel mult 15 zile.

2. La expirarea termenului fie sunteti anuntati sa-l ridicati , fie va deplasati dvs sa-l ridicati.