Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea pronuntarii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea pronuntarii

Buna seara,

De cate ori se poate amana pronuntarea intr-un proces? Exista un proces/procedura prin care se poate afla de ce se amana de mai multe ori pronuntarea? Este deja amanata a patra oara intr-un interval de o luna.

Multumesc anticipat,
Nu trebuie sa va prezentati pe 17. Veti vedea solutia pe portal.

Nu e nici de rau, nici de bine. Este o practica curenta a instantelor
Va multumesc frumos, o seară placută !
radunadal, utilizator
Doamna avocat, ce sa mai spun de cazul meu in care s-a amanat pronuntarea de 8 ori, s-a repus pe rol si apoi in ca 15 amanari de pronuntare....Se apropie termenul de prescriptie a contestatiei mele si o sa raman cu banii luati. Sa fie bataie de joc ?
Faceti o sesizare catre presedintele instantei si la inspectia judiciara.
Nu este clar ce prescriptie... Poate ne dati detalii sa va ajutam.

Nu stiu cat a durat dosarul, Este intalnit in dosarele dificile ca sa existe amanari de luni de zile, din pacate. Pe de alta parte nu stiu ce ar fi preferabil, o solutie proasta rapida sau una intarziata dar mai cantarita.
Aveti un avocat in dosar?
Liliana Gradinaru, Avocat