avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea pronuntarii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea pronuntarii

Buna seara,

De cate ori se poate amana pronuntarea intr-un proces? Exista un proces/procedura prin care se poate afla de ce se amana de mai multe ori pronuntarea? Este deja amanata a patra oara intr-un interval de o luna.

Multumesc anticipat,
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:59, 27 Iulie 2024
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu trebuie sa va prezentati pe 17. Veti vedea solutia pe portal.

Nu e nici de rau, nici de bine. Este o practica curenta a instantelor
Va multumesc frumos, o seară placută !
Ultima modificare: Miercuri, 3 Februarie 2021
radunadal, utilizator
Doamna avocat, ce sa mai spun de cazul meu in care s-a amanat pronuntarea de 8 ori, s-a repus pe rol si apoi in ca 15 amanari de pronuntare....Se apropie termenul de prescriptie a contestatiei mele si o sa raman cu banii luati. Sa fie bataie de joc ?
Faceti o sesizare catre presedintele instantei si la inspectia judiciara.
Nu este clar ce prescriptie... Poate ne dati detalii sa va ajutam.

Nu stiu cat a durat dosarul, Este intalnit in dosarele dificile ca sa existe amanari de luni de zile, din pacate. Pe de alta parte nu stiu ce ar fi preferabil, o solutie proasta rapida sau una intarziata dar mai cantarita.
Aveti un avocat in dosar?
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Iulie 2024
Liliana Gradinaru, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare pronuntare smari smari Buna ziua! Intrebarea este : O pronuntare de cate ori poate fi amanata? E deja amanata a Patra oara ! (vezi toată discuția)
Pronuntare Stoica Nicoleta Stoica Nicoleta Buna ziua! Va rog, se poate sa-mi spuneti si mie ce inseamna \\"Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei ... (vezi toată discuția)
Termen pronuntare ?!? MJJ MJJ Buna seara. Am si eu o intrebare : cat poate sa dureze pana un judecator se pronunta intr-un caz (penal)? O cunostinta a avut fondul pe 22 septembrie si s-a ... (vezi toată discuția)