Forum Discuţii juridice Executare silită Executare ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Executare ANAF

Executarea silită mai poate fi atacată după cele 15 zile ? ( în condiția în care nu am depus contestație în această perioadă )
La cererea sa, pentru motive temeinic justificate privind imposibilitatea exercitarii contestatiei in termenul prevazut de lege, partea poate fi repusa in termen. In acest caz, insa, partea trebuie sa exercite contestatia in termen de cel mult 15 zile de la incetarea impiedicarii, in acelasi termen aceasta trebuind sa solicite si repunerea in termen si sa arate motivele impiedicarii.