avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... infarct miocardic subendocardic -operatie bypass
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

infarct miocardic subendocardic -operatie bypass

in luna oct.am avut infarct miocardic cit si alte probleme-insuficienta ventriculara stinga,insuficenta mitrala/valva/stenoza arterelor/cardiopatie aterosclerotica a arterei coronariene native cit si depistat cu diabet mellitus tip 2 cu complicatii microvasculare multiple/sindrom inflamator
am stat in 2 spitale de urgenta judetene circa 15 zile
apoi in luna noiembrie am efectuat opertie pe cord-triplu bypass aortocoronarian
regim alimentar si medicatie conform scrisorilor medicale incluisv inregistrat cu diabetul zaharat tip 2-regim alimentar si medicament siofor 1000
in recomandarea medicala dupa operatie/externat 24 nov 2016/ am regim alimentar hiposodic si hipolipidic,evitare efort fiizc ,a frigului si umezelii,contro la 1 luna si efectuare analize medicale-tratament medicamentos permanent-dispensarizare cardiologica teritoriala
am intrebarea -se poate solicita handicap sau invaliditate in acest caz
mentionez ca am peste 60 de ani
cum se procedeza pentru concediu medicla si cit timp
multumesc anticipat ptr raspuns
Cel mai recent răspuns: hoina , utilizator 13:14, 9 Ianuarie 2017
Daca doriti decizie/certificat de incadrare in grad de handicap,este necesar sa intocmiti dosar cu copii dupa documentele medicale pe care le detineti care atesta afectiunile si interventiile suferite si sa solicitati programare la comisia medicala de expertiza persoane cu handicap
Buna ziua,multumesc !Oare acest tip de boala se incadreaza la handicap caci la noi se schimba de la o zi la alta cam tot ce era ok !stiti ca a umbla pe la comisii ne imbolnavim mai mult mai ales ca acolo aroganata si ironia pentru om sint la nivel HIGH!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie / indemnizatie de handicap pentru diabet zaharat tip 1 n_roxxanne n_roxxanne Stie cineva cum sa procedez pentru ca fiica mea de 18 ani care sufera de diabet zaharat tip1 insulinodependent sa obtina pensie de boala/ajutor ... (vezi toată discuția)
Gratarul si cancerul (?) nucu$ nucu$ [b]Cum se face o friptura la gratar necancerigena[/b] De ani de zile, nutritionistii avertizeaza ca orice carne fripta la gratar produce substante cancerigene, ... (vezi toată discuția)
Condamnat definitiv - reducere pedeapsa? melinaR melinaR buna zioa va scriu cu o speranta ca din raspunsurile dvs ma pot ajuta in necazul meu ,am un nepot pe care l-am crescu de mic si eu neavind copiiam sperat ca el ... (vezi toată discuția)