avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acordare doua ajutoare sociale in acelasi timp
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acordare doua ajutoare sociale in acelasi timp

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti daca exista o lege care prevede ca nu se pot acorda doua ajutoare sociale in acelasi timp (ma refer, mai concret, la bursa sociala si ajutor de hrana si imbracaminte pentru copii cu CES).
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Copii cu ces fara certificat de handicap beneficiaza de bursa sociala? bbv_040270 bbv_040270 ma lupt cu lic program sportiv n rotaru din constanta ptr ca nu vor sa mi dea bursa socilala fiului meu de 12 ani care are ces/ adhd ptr ca motiveaza ca iau ... (vezi toată discuția)
Drepturi pentru copil cu handicap edelweiss67 edelweiss67 In masura in care se poate va rog din suflet.... spuneti-mi de ce drepturi beneficiaza un copil de 11 ani cu autism infantil, retrad grav si epilepsie, inscris ... (vezi toată discuția)
Ordin 5574/07.10.2011 diana_brincovean diana_brincovean Buna ziua,sunt mama unei fetite de 10 ani hipoacuzie bilaterala grav accentuata cu certificat de handicap de la 3 ani si CES din 2013.Confom ordinului ... (vezi toată discuția)