Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionar public si administrator/asociat unic
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionar public si administrator/asociat unic

Buna seara,
in prezent sunt actionar unic al unui srl-d in care detin si functia de administrator.Intentionez sa particip la un concurs pentru ocuparea unei functii de inspector in cadrul unei institutii publice. Va rog sa-mi spuneti daca, in situatia in care voi castiga concursul, mai pot fi administratorul societatii ? dar asociatul unic?
Multumesc!
Liliana Gavril, Consultant credite si finantari