Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare in strainatate, plata transportului inspre ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare in strainatate, plata transportului inspre casa in concediu

Buna ziua , sunt angajat la o firma privata si sunt detasat in strainatate cu serviciul. Este sau nu obligata firma sa-mi plateasca transportul pentru revenire in tara pe timpul concediului de odihna .Va multumesc!
Nu exista o astfel de obligatie in sarcina angajatorului.