Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasarea in cadrul serviciilor transnationale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasarea in cadrul serviciilor transnationale

Prin ce se diferentiaza delegarea in strainatate de detasarea in cadrul serviciilor trannationale?
Sub aspect juridic fiind doua institutii diferite se diferentiaza prin procedura de urmat, prin aspectede ordin financiar, prin durata acestora.