Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Reclame agresive pe site-uri
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Reclame agresive pe site-uri

Unde se pot depune plângeri împotriva reclamelor agresive de pe unele site-uri?
Sunt enervante, agasante, nu poți da click pe X pentru că sunt în mișcare, etc.
Eu am instalat asta:
[ link extern ] /
Puteți sa va plângeți la IAB România.

[ link extern ]

Altfel,a propo de răspunsul de mai sus, în curând AvocatNet.ro nu va mai fi accesibil celor care au instalat Ad Block și nu îl opresc atunci când ne accesează paginile. Noi incercam sa ne menținem reclama în coordonate corecte. Pe de alta parte, insa, atunci când ne vizitați cu adblock pornit, spuneți as: "vreau sa va folosesc munca în mod gratuit, adică nu vad reclame care ar fi prețul de plătit atunci când va folosesc gratuit platforma". Lucru care nu e tocmai corect.

Dacă mai mulți oameni s-ar plânge la IAB despre agresivitatea reclamelor, clienții nu le vor mai crea atât de agresive, iar noi nu vom mai fi deranjați de ele.
Mulțumesc, l-am instalat ușor, chiar dacă nu am drepturi de administrator!

O zi bună!