Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Blocare cont/card de alocație și indemnizație ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Blocare cont/card de alocație și indemnizație creștere copil

În urmă cu câțiva ani soțul a făcut un împrumut iar din cauza unor probleme financiare nu a mai putut plăti ratele acestuia.menționez că eu eram coplatitor la acest împrumut. Din aceasta cauza soțul are propire pe salariu(30%din salariu), iar mie mi-au blocat cardul de alocație.întrebarea mea este. ..daca aș primi banii cadou de la altcineva în contul de alocație (contul este blocat ) exista riscul să mi se retragă acei bani din cont?
da, toti.