avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cartea de muncă si adeverintele
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cartea de muncă si adeverintele

Dacă în cartea de muncă scrie perioada în care am lucrat într-o anumită grupă de încadrare, mai este nevoie de adeverințe?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 15 Decembrie 2016
Nu mai este nevoie de adeverinta , daca perioada lucrata in grupele de munca este mentionata in carnetul de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionarea mea emanuellen emanuellen Buna ziua,mi-am depus dosarul de pensionare si am fost refuzata pe motivul ca nu am dreptul la grupa 1 deoarece am fost desenator technic.Mentionez ca grupa 1 ... (vezi toată discuția)
Adeverinta pentru dosar pensionare rdavid rdavid Buna ziua, Cum sau de la ce institutie pot obtine o adeverinta care sa confirme faptul ca am fost angajat cu carte de munca la o unitate (Cooperativa ... (vezi toată discuția)
Grupa ll de munca doru54 doru54 Buna ziua . Am lucrat ca strungar in cadrul unui SMA (Apartinea de Ministerul agriculturii),timp de 3 ani si in Bucuresti 2 ani la Energoreparatii. Toate ... (vezi toată discuția)