Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata canalizare pentru apa folosita de femeia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata canalizare pentru apa folosita de femeia de serviciu

Buna seara, mama mea care locuieste la bloc are apa trasa separat, si alti cativa vecini, ii vine factura direct devla furnizor, pe langa apa consumata plateste si apa meteorica si canalizare, deci nu mai are treaba cu asociatia. Problema este sa mai nou asociatia o pune sa plateasca canalizare, 3,5ron motivand ca plateste apa pe xare o foloseste femeia de servici la spalatul scarilor. Intrebareavmea este: e legal asa ceva? Atata timp cat ea plateste odata xanalizare direct la furnizorul de apa? Este o lege? Cui sa se adreseze? Va multumesc!
Evident, trebuie platita. Ca doar apa folosita se arunca la canal.
Mama dv. plateste canalizarea pentru apa folosita de dumneaei, in gospodaria proprie.

La asociatie plateste apa si implicit canalizarea pentru apa folosita la curatenia blocului de catre femeia de serviciu.
~ Conținut șters la cerere ~
@grosuanatolie

Daca cititi cu atentie topicul initial, nu toate apartamentele au contract separat cu societatea de apa.
Acea suma de 3.80 lei este destinata numai celor cu contract separat.

Iar intrebarea era nu despre suma, ci daca trebuie sa plateasca si ceva la apa consumata pentru curatenie.
La aceasta intrebare trebuie sa raspundeti, nu sa faceti speculatii asupra sumei.
~ Conținut șters la cerere ~