Forum Discuţii juridice Executare silită somatie executare silita amenda acordata in 2012
Discuție deschisă în Executare silită

somatie executare silita amenda acordata in 2012

Bun gasit! Sotul meu a primit recent o somatie de la ANAF emisa in baza art 145 din OG 92/2003 privind Codul de procedura fiscala, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, prin care i se comunica faptul ca este executat silit pentru neplata unei amenzi din anul 2012. Precizez ca nu i-a fost transmis un proces verbal cu privire la emiterea acestei sanctiuni. Va rog sa ma ajutati cu o consiliere in acest sens si eventual cu un model de contestatie a masurilor de executare silita.
Multumesc
termenul de prescripție e de 5 ani. Executarea este legală.