Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anulare proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anulare proces verbal

Ce șanse am daca depun o contestație a unui PV cu suspendarea pentru 30 de zile a permisului pentru neacordare de prioritate la pieton care nu am put sa văd daca avea piciorul pe trecere fiind a 3a mașina de la trotuar mașinile din dreapta opturandumi vederea si pe lângă aceasta ora încheierii procesului verbal nu se poate înțelege pe procesul verbal! Va multumesc!
Sansa de a tergiversa aplicarea sanctiunii dispuse prin pv pe perioada judecarii contestatiei.
Si daca la mărtor este trecut doar AGP sau ceva asemanator fără nume clar?
Multumesc!
Plus ca permisul este eliberat in Anglia de dvla iar le procesul verbal este scrisă țara nu si instituția
~ Conținut șters la cerere ~