avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit cladire
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit cladire

Sotia este beneficiara legii 448/2006, privind scutirea de impozitul pe cladire.Primaria imi trimite o informare de plata , pentru partea mea de coproprietate,invocind hg. 159/2016, normele de aplicare a legii 227/2015, codul fiscal aprobat prin hg nr.1/2016 in vigoare din 21.03.2016.Guvernul a promis ca va anula aceste prevederi mentionate mai sus in sensul ca vor fi scutiti de impozit si coproprietarul cladirii. In acest sens exista o hotarire aprobata privind aceasta scutire?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Taxe si impozite pe cladiri ika ika Sotia este posesoarea certificatului de handicap grad accentuat, conform Legii nr. 448/2006..Detinem impreuna o locuinta in coproprietate.Ani trecuti am fost ... (vezi toată discuția)
Scutire in baza legii 118/90 interval interval Apartamentul in care locuiesc, il detin impreuna cu sotia, eu in cota de 3/4 iar ea cota 1/4. Sotia este beneficiara a Legii 118/1990. Scutirea de impozit la ... (vezi toată discuția)
Impozit pe casa negru daniel negru daniel Buna , am un unchi care este persoana cu handicap accentuat si zilele astea a primit de la primarie o instintare prin care i se comunica ca are de platit ... (vezi toată discuția)