Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... amenda administrativa (nu neaparat rutiera) poate fi ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

amenda administrativa (nu neaparat rutiera) poate fi platita pe jumatate in 48 ore?

Buna ziua,
am si eu o intrebare : daca primesti o amenda administrativa de...400 ron..poti plati 200 ron in 48 ore?
Pe scurt. NU! Din pacate!
Multumesc frumos pentru raspuns!
In ceea ce priveste amenda administrativa se plateste in cuantumul stabilit, fara a i se aplica posibilitatea de a plati jumatate in 48 de ore.
Rodica Ciobanu, Avocat
AMENDA ADMINISTRATIVA se plateste integral!
Nu exista posibilitatea platii a 1/2 in 48 de ore!
B-)
Multumesc frumos!
Vezi raspunsul pt Calin..sau ce am mai postat..sper sa fi reusit sa ridic cateva semne de intrebare!..la care mai poti raspunde...sper :(
Sunt convins..ca exista romani care intampina aceste probleme..si poate ar merita cateva 'hint-uri".
PS: 80-90 % totul e real..(cateva date le-am schimbat pentru a fi sigur ca nu divulg ceva aiurea..logic)..Ti-as fi recunoscator..daca ai oferi cateva solutii..pentru genul de 'caz de mai sus mentionat!
: inca ceva petru "IT-isti"....care poate au de gand..sa verifice..cate ceva...Ip fix...se cloneaza (ca si macul)..iar IP dinamic...sunteti buni daca identificati locatia lui..exacta...o fi pe laptop..sau desktop!? Constanta..Pitesti..Ip asta ar trebui sa fie de Vilcea(alocat de provider)...intelegeti voi mesajul meu...:)