avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Redirectionare 20% din imp pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Redirectionare 20% din imp pe profit

buna seara si La multi ani!
as vrea sa stiu si eu cum pot redirectiona 20% din profitul societatii
catre spitalul marie curiee pt sectia copiilor bolnavi de cancer,si ce documente trebuie sa completez
multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 19:18, 1 Ianuarie 2017
Acum este tarziu pentru a mai putea da prin contract de sponsorizare bani care sa fie luati in calcu la stabilirea finala a profitului si impozitului pe profit pentru 2016. Ce veti plati de azi inainte va fi din profitul anului 2017, daca il veti avea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redirectionare 20%din profit gabriela neamtu gabriela neamtu ce documente sunt necesare pt redirectionarea a 20% din profit catre un ONG? este necesara semnarea unui contract de sponsorizare? (vezi toată discuția)
Redirectionare impozit pe profit catre ong- data limita? AndreiStefan68 AndreiStefan68 Buna seara, care este data limita pana la care o societate comerciala poate redirectiona parte a impozitul pe profit pe anul in curs (sa zicem) catre un ... (vezi toată discuția)
Sponsorizare Serbanstefan21 Serbanstefan21 Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o informatie: firma x vrea sa doneze din impoz pe profit unui bolnav de cancer si din cate stiu eu ,aceasta se poate daca ... (vezi toată discuția)