Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Redirectionare 20% din imp pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Redirectionare 20% din imp pe profit

buna seara si La multi ani!
as vrea sa stiu si eu cum pot redirectiona 20% din profitul societatii
catre spitalul marie curiee pt sectia copiilor bolnavi de cancer,si ce documente trebuie sa completez
multumesc
Acum este tarziu pentru a mai putea da prin contract de sponsorizare bani care sa fie luati in calcu la stabilirea finala a profitului si impozitului pe profit pentru 2016. Ce veti plati de azi inainte va fi din profitul anului 2017, daca il veti avea.