Forum Discuţii juridice Executare silită Reziliere contract vodafone
Discuție deschisă în Executare silită

Reziliere contract vodafone

Buna seara ,am un abonament de 89 euro in rețeaua Vodafone pe 24 de luni ..eu il făcusem deoarece trebuia sa plec din țara și aveam nevoie de serviciile lor dincolo dar s-a produs un eveniment nedorit și câteva luni bune,poate chiar întregul an nu o sa mai pot pleca..as dori sa il reziliez acum..îmi poate spune cineva cum trebuie procedat și cât trebuie sa plătesc,pentru ca in ei nu prea am încredere ..ma văd ca nu ma pricep și o sa îmi ceara cât de mult pot..măcar sa fiu pusă in tema cu privire la acest lucru ..:)
Menționez ca am achiziționat și telefon la abonamentul acesta.
~ Conținut șters la cerere ~
Ați semnat un contract și sunteți obligat să-l respectați. Din păcate, nu prea aveți ce face câtă vreme furnizorul își îndeplinește obligațiile. Bineînțeles, ar fi foarte bine dacă puteți ajunge la o înțelegere cu furnizorul pentru o modificare (un abonament mai redus) a contractului, dar compensații tot va trebui să plătiți, fiindcă furnizorul nu va renunța la beneficiile sale.