Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Interogatoriu parte aflata in strainatate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Interogatoriu parte aflata in strainatate

Cum arata un raspuns la interogatoriu, luat unei persoane aflata in strainatate si care urmeaza sa fie depus in cadrul unei procuri speciale certificate de avocat (art.356 Cod Proc. Civila)?

Pe interogatoriu, face mentiunea avocatul ,,certific raspunsurile,, sau acesta depune un alt inscris?

Va multumesc
Se va proceda conf.art.356(2)NCPC,adica raspunsul va fi dat in cuprinsul unei procuri speciale care va fi certificata de avocat.