avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1689 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutiti veteranii de razboi si refugiatii politici de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutiti veteranii de razboi si refugiatii politici de impozitul pe teren extravilan?

Buna ziua ! Intrebarea mea este daca sunt scutiti veteranii de razboi si refugiatii politici de impozitul pe teren extravilan . Nu pot sa-mi dau seama citind modificarea codului fiscal pentru ca nu este destul de explicit .
Va multumesc anticipat .

Alte discuții în legătură

Impozite locale pentru refugiati atinas atinas Buna seara, Deoarece nu se intelege prea bine ce categorii sunt incluse in Hotararea de guvern privind modificarea Codului fiscal in ceea ce priveste ... (vezi toată discuția)
Impozit pe teren agricol nobil nobil Buna ziua , As dori sa stiu daca se plateste impozit pe terenurile agricole , si daca da , din ce an si in baza carei legi . Veteranii de razboi , ... (vezi toată discuția)
Impozit platit de veterani ContSters76877 ContSters76877 Buna seara! In cazul veteranilor de razboi trebuie platit impozit pe locuinta si pentru terenuri agricole? Pana acum bunicul meu nu trebuia sa plateasca. S-a ... (vezi toată discuția)