avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime

Numele meu este Terzi Nicolae,invatator.In perioada 1975-1986 am functionat la Casa de copii scolari Negru-Voda ,jud.Constanta in functia de invatator-educator(1975-1984) si director(1984-1986).Am incercat sa obtin o adeverinta de vechime de la aceasta unitate pentru finalizarea dosarului de pensionare.Unitatea respectiva s-a desfiintat si m-am adresat unitatii scolare din Negru-Voda,jud.Constanta.Mi s-a comunicat ca arhiva Casei de copii scolari din perioada 1975-1982 nu mai exista, eliberandu-mi o adeverinta de vechime doar pentru perioada 1982-1986,arhiva pentru aceasta perioada fiind la Liceul teoretic Negru_voda.Unde ma pot adresa pentru a gasi si arhiva pentru perioada lipsa?De ce ni se cer adeverinte de vechime pentru periadele de dinainte de 2011 daca veniturile si sporurile castigate se regasesc in carnetul de munca?
Va multumesc anticipat pentru raspuns !
Cu stima,Nicu Terzi
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:10, 4 Ianuarie 2017
Incercati la Direcţia Judeţeană Constanta a Arhivelor Naţionale
Adresa: str. Ştefan cel Mare nr. 121, cod 900705, Jud. Constanţa
Telefon: 0241/665.463
Fax: 241/665.463
E-mail: constanta@arhivelenationale.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum aflu unde este arhiva i.a.p.i.t.mangalia? Arsene nicolae0334@gmail.com Arsene nicolae0334@gmail.com Cum aflu unde este arhiva I.A.P.I.T.Mangalia . Am fost angajat în anii 1984–1991 in meseria de sudor la atelierul mecanic. Vreau să scot adeverinta cu ... (vezi toată discuția)
Adeverinta pentru dosarul de pensionare mircea solomon mircea solomon am lucrat la INTREPRINDEREA DE COMERT CU RIDICATA SI AMANUNTUL-I.C.R.A.-CONSTANTA IN ANII 1973-1074. Nu gasesc unde sa ma adresez in Constanta pt acest ... (vezi toată discuția)
Unde se află actualmente arhiva fostei ithr mangalia? Îmi trebuie ... mihai.i@usm.ro mihai.i@usm.ro Unde se află actualmente arhiva fostei ITHR Mangalia? Îmi trebuie pentru vechime fiind fost angajat în stațiunea Venus, anii 70-80. Mulțumesc frumos! I. ... (vezi toată discuția)