Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime

Numele meu este Terzi Nicolae,invatator.In perioada 1975-1986 am functionat la Casa de copii scolari Negru-Voda ,jud.Constanta in functia de invatator-educator(1975-1984) si director(1984-1986).Am incercat sa obtin o adeverinta de vechime de la aceasta unitate pentru finalizarea dosarului de pensionare.Unitatea respectiva s-a desfiintat si m-am adresat unitatii scolare din Negru-Voda,jud.Constanta.Mi s-a comunicat ca arhiva Casei de copii scolari din perioada 1975-1982 nu mai exista, eliberandu-mi o adeverinta de vechime doar pentru perioada 1982-1986,arhiva pentru aceasta perioada fiind la Liceul teoretic Negru_voda.Unde ma pot adresa pentru a gasi si arhiva pentru perioada lipsa?De ce ni se cer adeverinte de vechime pentru periadele de dinainte de 2011 daca veniturile si sporurile castigate se regasesc in carnetul de munca?
Va multumesc anticipat pentru raspuns !
Cu stima,Nicu Terzi
Incercati la Direcţia Judeţeană Constanta a Arhivelor Naţionale
Adresa: str. Ştefan cel Mare nr. 121, cod 900705, Jud. Constanţa
Telefon: 0241/665.463
Fax: 241/665.463
E-mail: constanta@arhivelenationale.ro