Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti INFORMATIA
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

INFORMATIA

Cine nu a avut un prieten,un coleg,o ruda care a trecut printr-un divort si nu a incercat sa il ajute? Cine nu a devenit suspicios,macar in gind,cind si-a auzit sotia vorbind in soapta la telefon?
De cite ori nu v-ati nelinistit si nu v-ati framintat intrebindu-va cu cine se intilneste fiica dvs.? De ce oare nu a venit noaptea trecuta baiatul acasa? A fost cu adevarat la prietenul lui...sau...Dar menajera? Este adevarat ca este harnica, este punctuala, a fost recomandata de o buna cunostinta, dar...cite stiti cu adevarat despre ea? Cine ne influenteaza educatia copiilor si cu cine se intilneste fostul iubit?
Cu toti avem lucruri in viata pe c a r e a m v r e a s a l e verificam...suspiciuni de care vrem sa scapam. Raspunsul la fiecare intrebare este o informatie de care aveti nevoie. Si nu sunt decit doua posibilitati: sa o cautati singuri sau sa angajati un detectiv particular.
Acesta este produsul de care aveti nevoie,acesta este elementul cu care lucreaza detectivul particular: INFORMATIA.
Cu toti avem nevoie de informatii,detectivul particular cauta, obtine si vinde "informatia. Aceasta este munca lui !

Detectiv Particular
FILIP STELIAN
mda... information is power, daca n-ar fi si zicala "curiosity killed the cat";)
Dar in afara de clasificarea oamenilor in fumatori si nefumatori, mie-mi mai place sa-i clasific si in cei ce vor sa stie si cei ce vor sa fie mintiti frumos.
Ne puteti exemplifica, cam cum arata un contract pe care-l incheiati cu clientul care vrea sa stie?;)
au, cred ca am facut contractura la ochiul stang:)
godspeed, utilizator
Extindeti sfera de lucru.
Pe mine ma intereseaza, relatiile comerciale, civile, cu societatile comerciale, multe din ele maestre in a trage in teapa. Aici, cum puteti interveni ?, bancile nu dau relatii ca sunt "confidentiale" alte organe de stat sunt foarte suspicioase si vin cu replica "nu dam relatii despre client", ei nu spun nimic si asa apare litigiul.
Inocentia
INOCENTIA a scris:
Extindeti sfera de lucru.
Pe mine ma intereseaza, relatiile comerciale, civile, cu societatile comerciale, multe din ele maestre in a trage in teapa. Aici, cum puteti interveni ?, bancile nu dau relatii ca sunt "confidentiale" alte organe de stat sunt foarte suspicioase si vin cu replica "nu dam relatii despre client", ei nu spun nimic si asa apare litigiul.

Intram deja in sfera activitatilor specifice de investigatii si administratori fornumului sar putea sa intervina si sa considere ca fac reclama...ori nu vreau acest lucru...:)
ContSters20980, utilizator
Observatie
Eu nu m-am gandit la reclama. Eu am spus ceea ce vad.
Inocentia
INOCENTIA a scris:

Observatie
Eu nu m-am gandit la reclama. Eu am spus ceea ce vad.
Inocentia

Daca faceti un studiu asupra prevederilor legi 329/2003 privind exercitarea profesiei de detectiv particular ,veti constata ce face,cum face si pina unde poate actiona detectivul...fara sa:
-incalce legea,sa violeze proprietate sau intimitatea unei persoane,sa intercepteze convorbiri,sa execute fotografii sau filmari in locuri si spatii interzise, sa incalce drepturile si libertatile fundamentale ale persoanei,sa depuna marturie mincinoasa, sa se inplice in actiuni de recuperari, de reglari de conturi, sa retina persoane, sa ridice bunuri, intr-un cuvint sa incalce prevederile Constitutiei si Codului Penal, si ale altor Legi care reglementeaza domeniile cu care activitatea detectivului s-ar putea intersecta...
Sunt lucruri pe care nu le puteti solicita unui detectiv particular...:)