Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... legea prezidentiala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

legea prezidentiala

buna ziua ! cat timp are un presedinte al unei tari conform legi sa promulge o lege doptata de parlament si validata de camera decizionala ?
Cat vrea!!!
OFICIAL PRESEDINTELE ROMANIEI A PROMULGAT ELIMINAREA A 102 TAXE PRINTRE CARE SI TIMBRU DE MEDIU...
După respingerea cererii de reexaminare şi declararea ei ca fiind constituţională, preşedintele era obligat să o promulge în termen maximum 10 zile. Iohannis a promulgat legea azi, exact în ultima zi în care era obligat, legal, să o facă.

Informaţiile publicate de ECONOMICA.net pot fi preluate de alte publicaţii online doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor. [ link extern ]