Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbrul de mediu

As dori sa cumpar o masina adusa din Germania! Daca o voi cumpara inainte de 1 februarie 2017 va trebui sa platesc timbrul de mediu sau acest lucru depinde doar de data la care ma decid sa o inmatriculez???
"Conform unui amendament adoptat în Comisia de buget a Camerei Deputaţilor, legea va intra în vigoare în data de 1 a lunii imediat următoare publicării în Monitorul Oficial. Întrucât o astfel de lege este publicată de regulă într-un interval de numai câteva zile, timbrul de mediu nu va mai fi plătit începând din 1 februarie 2017."
Cand o veti inmatricula.