Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Este legal sau nu?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Este legal sau nu?

Buna ziua,

Sotul meu este angajat la o multinational (logistica si transport) ca inginer de mentenanta, 6 ore (intretine masinile si depozitul) si sofer 2 ore.
Eu vreau sa infiintez un srl, unicul asocit fiind eu. Activitatea firmei:transport. Angajat: unul sau doi soferi.
In politica de conduit a firmei unde lucreaza sotul meu apare:
"personalul companiei nu va participa la nici o tranzactie cu societatea in cadrul careia ei sau membrii din familie au o contributie financiara directa sau indirecta sau vreun interes de afaceri"

Va fi vreo problema daca firma pe care o voi infiinta va face transport pentru firma unde este angajat sotul meu tinand cont ca nu ocupa nici o functie de conducere si nici nu are vreun rol in atribuirea sau plata curselor catre subcontractori?

Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc!