Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mame eroine
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mame eroine

Ce acte imi trebuie pentru mame eroine. Soacra mea are 5 copii si nu primeste nici un ajutor de la stat. Are 58 de ani si inca nici pensie nu are. Este operata si nu are nici un rinichi.
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat numai de catre Senat.

In prezent, se afla in dezbatere la comisiile Camerei Deputatilor.