Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... S-a aprobat legea la mama eroina?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

S-a aprobat legea la mama eroina?

S-a aprobat legea pentru mame eroine?
Admin, administrator
Am 4copiii asi vrea sa stiu unde se depun actele necesare
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.

Insa, atat timp cat nu s-a adoptat inca un act normativ in aceasta privinta nu aveti ce documente sa depuneti si unde.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mai este mult pana se aproba legea pt.mamele cu 3 sau mai multi copii??
Nu avem cum sa stim cand se adopta acest proiect.

Evolutia legislativa a Proiectului de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii o gasiti aici :
[ link extern ]
S a aprobat legea mamelor cu mai multi copii?