avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... S-a aprobat legea la mama eroina?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

S-a aprobat legea la mama eroina?

S-a aprobat legea pentru mame eroine?
Ultima modificare: Luni, 9 Octombrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:25, 25 Februarie 2023
Am 4copiii asi vrea sa stiu unde se depun actele necesare
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.

Insa, atat timp cat nu s-a adoptat inca un act normativ in aceasta privinta nu aveti ce documente sa depuneti si unde.
Ultima modificare: Duminică, 3 Septembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mai este mult pana se aproba legea pt.mamele cu 3 sau mai multi copii??
Nu avem cum sa stim cand se adopta acest proiect.

Evolutia legislativa a Proiectului de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii o gasiti aici :
[ link extern ]
S a aprobat legea mamelor cu mai multi copii?

Alte discuții în legătură

Info indemnizatie mama eroina iulieta iulieta Buna seara,va contactez pentru a afla onformatoa,daca s-a aprobat legea pentru acordarea indemnizației mamei eroine cu multi copii?Daca Da,ce documente se ... (vezi toată discuția)
Mame eroine OLIVIA_L OLIVIA_L Buna ziua! Imi poate spune cineva daca s-a aprobat proiectul de lege din 2016 in legatura cu indemnizatia viagera pentru mame eroine? Multumesc mult! (vezi toată discuția)
Indemnizație mame eroine pusa-octavia pusa-octavia Buna ziua,as dori sa stiu daca sa aprobat legea pentru mama eroina si daca da unde trebuie sa ma adresez (vezi toată discuția)