Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent de insertie

Nevasta nu lucreaza, eu lucrez de 8 ani angajat, copilul are 1 an si 4 luni, nu am beneficiat ddcat de alocatie pana in momentul de fata . Ma incadrez pentru a beneficia de stimulentul de insertie ? Multumesc.
Pentru a beneficia de stimulentul de insertie trebuie sa ne spuneti daca în ultimii 2 ani anteriori datei naşterii copilului, ati realizat timp de cel puţin 12 luni venituri din salarii şi asimilate salariilor, venituri din activităţi independente, venituri din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură, supuse impozitului pe venit.
Cornel Vasile, Consilier juridic