Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dirigentie de santier
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dirigentie de santier

Activitatea de dirigentie de santier este considerata consultanta?
Nu, este o prestare de servicii.
Revin asupra subiectului, am primit azi o precizare ca dirigentia de santier, verificarea proiectelor si responsabilul tehnic cu executia (RTE) sunt activitati de consultanta (fiind departajate in cadrul codului CAEN 7112). Nu mi se prezinta aceste criterii de departajare.
Cum pot sa-mi sustin punctul de vedere ca sunt prestari de servicii, cu impozit pe venitul microintreprinderilor?