Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto

Cum pot scapa de un impozit auto ptr o masina pe care nu am mai folosit o din 2011? Cum pot demonstra ca nu am mai folosit o ? Exista vreo posibilitate sa demonstrez ca a fost si este defecta din 2011 si sa mi se faca recalculare? Chiar si prin judecata daca este posibil. Multumesc
Impozitul se plateste ptr proprietate si nu ptr folosinta.
Nu aveti nicio sansa in instanta, trebuie sa platiti impozitul plus penalitatile.
Nici daca duc hartie de la remat ca a fost scoasa din uz?