avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cu buletin provizoriu in alt oras
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cu buletin provizoriu in alt oras

Buna seara.
Vreau sa ma angajez in alt oras unde difera adresa de pe buletinul provizoriu. Este posibil ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:32, 15 Ianuarie 2017
Da, este posibil asa ceva.

Conteaza locul de munca?
NU conteaza locul de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate in romania Valerius.Marius Valerius.Marius Buna seara, Sunt din Craiova si m-am stabilit in Constanta. Buletinul a expirat si chiar daca stau in chirie cu acte inregistrate, nu pot sa imi fac o carte ... (vezi toată discuția)
Dubla cetatenie cu doua nume diferite doina75 doina75 Buna ziua ! As dori sa pun o intrebare . Sora mea locuieste in Italia , si de curind a primit cetatenia italiana . Surprinzator este ca acolo este inregistrata ... (vezi toată discuția)
Divort cu minor Amal29 Amal29 Buna seara! Doresc sa divortez de sotul meu,avem un copil de 1 an si jumatate si dupa divort,sotul si familia lui vrea ca eu sa imi schimb domiciliul din ... (vezi toată discuția)