avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cu permis de sedere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cu permis de sedere

Buna ziua. De ex. adresa de pe permisul de sedere e in Bucuresti, ma pot angaja in Brasov?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:15, 16 Ianuarie 2017
Da, puteti sa va incadrati la o societate din Brasov.
Ce aveti in vedere?
OG 25/2014 privind încadrarea în muncă şi detaşarea străinilor pe teritoriul României şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative privind regimul străinilor în România

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie intre cetateni eu si non eu marverde marverde cetateanul non eu poate avea... drept de munca in eu... in urma casatoriei cu un cetatean eu? daca da trimitetzi link la o legislatie online pentru ... (vezi toată discuția)
Detasare cetatean ue in ro Gepetto25 Gepetto25 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat la urmatoarea speta: O firma din Germania il va detasa pe \"X\" la o firma din Romania pt 5 luni. X are cetatenie ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean non-eu casatorit in ro MarianaIanca MarianaIanca Sotul meu, cetatean american, a obtinut permisul de sedere in Romania pe 5 ani. In curand urmeaza sa se angajeze, insa intre timp am dori sa aflam ce drepturi ... (vezi toată discuția)