avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1309 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Culpa pentru pasivitate și protecția copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Culpa pentru pasivitate și protecția copilului

Dacă văd că într-o instituție se încalcă legea de protecție a copilului, dar nu a copilului meu, sunt cumva obligat să depun o sesizare? Pot fi acuzat cumva dacă nu fac nimic?

Alte discuții în legătură

Va rog sa ma ajutati este vorba despre un copil abuzat ContSters187565 ContSters187565 buna ziua. am facut o sesizare scrisa la protectia copilului in speta este vorba despre fiul meu in varsta de un an si sase luni acesta a fost dus de catre ... (vezi toată discuția)
Telefonul copilului claudiuferlai claudiuferlai Buna ziua, Stie cineva ce pot face in cazul in care sun la telefonul copilului pentru a sesiza o situatie de neglijenta si a solicita interventia echipei ... (vezi toată discuția)
reclamație telefonică falsă la protecția copilului ! am fost chemat la primarie pentru a-mi fi adus la cunoștință ... BalescuDaniel BalescuDaniel Am fost chemat la primărie pentru a-mi fi adus la cunoștință ca soția a fost reclamată telefonic la protecția copilului că nu are grija de copii, că ... (vezi toată discuția)